A+ A A-

Vzorom i FA Nitra

  • Uverejnené pondelok, 25. október 2010, 02:15
  • Napísal: FA Bratislava

Vznik FA Bratislava pozitívne ovplyvnil i podobný príbeh, ktorý sa odohral pred cca dvoma rokmi v neďalekej Nitre - projekt FA Nitra. "Po jeseni 2008 odišlo z FC Nitra štrnásť detí. Ich rodičia túto skupinu nazvali Football adepts (FA) Nitra."

bencz

V našom prípade sa za skratkou FA skrýva Futbalová Akadémia Bratislava, ktorá nadviaže na Individuálnu futbalovú akadémiu Nadácie PreFutbal založenú v marci 2010 (www.prefutbal.sk), ale v niečom sú naše príbehy podobné ..

Ďalej sa na internete o FA Nitra píše: Chlapci začali trénovať pod vedením jedného z rodičov, Miroslava Mihálika. Pol roka nehrali žiadne majstrovské zápasy, mali však priateľské stretnutia a chodili na turnaje. Príspevok 17 eur, ktorý platí rodič každého chlapca v FC Nitra, rodičia tejto skupiny začali platiť do spoločného banku, z ktorého si financovali náklady na tréningový proces. Navyše, rodičia chlapcom financovali desiatky turnajov s kvalitnými súpermi, mnohé z nich v zahraničí. Treba uznať, nie každý osem- či deväťročný chlapec (či už z Nitry alebo zo Slovenska vôbec) má možnosť zahrať si s rovesníkmi zo Sparty Praha, Rapidu Viedeň či popredných nemeckých klubov.

Na webstránke družstva je zverejnené motto rodičov: „Naše deti chcú hrať futbal. Snažíme sa vytvoriť im pre to tie najlepšie podmienky. Možno o pár rokov viaceré deti od futbalu odídu. Zostanú im však nádherné spomienky na časy, keď spolu hrali futbal, zažívali víťazstvá, ale aj prehry, žili nádhernou atmosférou futbalových turnajov, hrali s najlepšími mužstvami Slovenska, ale aj Európy,“ píše sa v motte.

Bencz tvrdí, že odchodom z FC Nitra neutrpeli tréningové podmienky družstva.

V novej sezóne 2010/2011 po jesennej časti v súťaži stoji FA Nitra nasledovne: "Skvelou správou je , že sme všetkých 11 zápasov vyhrali a získali sme plný počet 33 bodov. V 8 zápasoch nám súperi nedokázali dať ani jeden gól. Celkové skóre sme dosiahli v pomere 51:5. Iba traja súperi nám dokázali dať gól. / Vion, Sp. Trnava, Piešťany / Iba jeden súper nám dal viac ako jeden gól. / Sp. Trnava / Z 5 gólov, ktoré sme dostali, padol jeden z penalty a jeden bol vlastný. My sme za celú jeseň nekopali ani jednu penaltu."

Od 16.08.2010 začinajú pri FA Nitra tréningy pre ročníky 2002 a mladší. Mužstvo je zaradené do súťaže prípraviek skupiny " C ". / FC Nitra, Vion ZM, Spartak Trnava, Senica atď.

Prídte medzi nás garantujeme Vám kvalitný tréningový proces, kvalitné zahraničné turnaje a spoluúčasť rodičov na chode FA Nitra, kde v našom prípade môžeme nahradiť Nitru Bratislavou :-)

V susednom Maďarsku takisto úspešne existuje viacero novovzniknutých menších klubov - ktoré začali s jedným družstvom, dosahujú pozoruhodné výsledky vo výchove mladých talentov!

 

ONI to dokázali! MY to skúsime tiež!

 

Login or Register

LOG IN